• • TESTY NA NIETOLERANCJE POKARMOWE

   

  U podłoża tzw. nietolerancji pokarmowych jest wytwarzanie swoistych przeciwciał IgG względem niektórych pokarmów. Przyjmuje się, że w krajach wysokorozwiniętych problem ten dotyka nawet 50% ludzi. Nieodpowiedni styl życia, przetworzona żywność, wszechobecne antybiotyki, sterydy czy chemia w pokarmach, używki, stres, leki, uwarunkowania okołoporodowe, przebyte leczenie (radioterapia, chemioterapia, immunosupresja) mogą spowodować zaburzenia w trawieniu lub uszkodzić barierę jelitową. To wszystko może doprowadzić do rozwinięcia się nietolerancji pokarmowej, czyli niepożądanej reakcji na pokarmy ze strony różnych układów, skóry lub nasilać objawy chorób autoimmunologicznych. Jeżeli mają Państwo jakieś przewlekłe problemy, to zmiana diety na zdrową, w pełni zbilansowaną i w oparciu o stwierdzone indywidualne nietolerancje pokarmowe, powinna być jednym z pierwszych kroków do poprawy Państwa zdrowia.

   

  Jest kilka „pakietów” badań nietolerancji pokarmowych zawierających od zaledwie 40 składowych (jest to test ogólny) do ponad 220, który ze względu na swoją szczegółowość pozwala na najbardziej precyzyjne ustalenie prawidłowej diety. Produkty podzielone są na kilka grup: produkty mleczne, ryby i owoce morza, owoce, produkty zbożowe, zioła i przyprawy, drób i mięso, orzechy i nasiona, warzywa oraz dodatkowa grupa zawierająca produkty takie jak np. kawa, czarna herbata, kakao, miód, drożdże czy aloes. Jest też wariant dla wegetarian.

   

  Do badania wykorzystywana jest niewielka ilość krwi pacjenta. Na pobranie krwi należy się wcześniej umówić. Krew pobierana jest przez wykwalifikowaną pielęgniarkę
  i wysyłana do laboratorium w Warszawie. Wyniki otrzymują Państwo po ok. 2 tygodniach.

   

 • • TESTY MIKROFLORY JELIT

   

  szczegóły wkrótce

   

 • • WLEWY DOŻYLNE

   

  szczegóły wkrótce

   

 • • OZONOTERAPIA

   

  Duża autohemoterapia

  W tej metodzie pobiera się niewielką ilość krwi pacjenta przy użyciu sterylnego, specjalnie do tego przeznaczonego jednorazowego zestawu, a następnie wzbogaca się ją dokładnie określoną i odmierzoną ilością ozonu medycznego. W ten sposób 100% użytego ozonu reaguje swoiście z erytrocytami i leukocytami, aktywując ich metabolizm. Aktywowana krew jest w krótkim czasie przetaczana z powrotem do krwioobiegu w postaci normalnej kroplówki.

   

  Kąpiele tlenowo-ozonowe

  Wykorzystujemy jednorazowe ozonoodporne plastikowe buty. Początkowo właściwości dezynfekujące ozonu wykorzystujemy do uzyskania czystej rany bez drobnoustrojów chorobotwórczych (niszczenie grzybów i bakterii). W drugiej fazie ozon o niskim stężeniu zapewnia szybkie gojenie rany. Zalecane jest uzupełnienie tej terapii o indywidualnie dobrane preparaty stosowane w postaci wlewów dożylnych celem przyspieszenia procesu leczenia.

   

  Maść i oliwa Ozonosept

  Zawarte w maści i oliwce ozonki, poprzez uwalnianie aktywnego ozonu, wykazują działania antybakteryjne, przeciwgrzybicze oraz inaktywujące wirusy. Tlen uwalniany z ozonków wchłania się przez skórę, poprawiając miejscowo mikrokrążenie, zmniejszając stany zapalne i zastój płynów. Może być stosowany miejscowo lub dodawany do kąpieli.

   

   

   

PROSIMY O KONTAKT I REJESTRACJĘ TELEFONICZNĄ:

602 75 74 75